niedziela, 27 listopad 2022 07:00

Reportaż ślubny - czym jest i dlaczego warto go mieć?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Reportaż ślubny Reportaż ślubny pixabay

Przypomnij sobie scenę filmową, w której dwójka starszych, kochających się ludzi siada wspólnie z rodziną do albumu i przeglądają zdjęcie ślubne.

Mogą zauważyć, jak bardzo zmienili się wszyscy, którzy byli na tym weselu, pokazują wnukom ich rodziców, jak Ci byli mali i wzruszają się, przypominając sobie to, jak było kiedyś, kiedy to oni byli w wieku swoich obecnych wnucząt.

Jest to niesamowita chwila, która jest możliwa jedynie dzięki fotografiom, które tak dobrze uchwytują momenty z życia, byście później mogli je oglądać i przypominać sobie te miliony małych gestów i wydarzeń.

Tym właśnie jest reportaż ślubny, który pozwoli Ci przenieść się w czasie, by przeżywać najważniejsze chwile znów i znów.

Jak dobrać fotografa?

Mogłoby się wydawać, że jest to dosyć proste, jednak należy pamiętać, że każdy ma inny gust. Co to oznacza w praktyce? Bardzo wiele. Jednym spodobają się zdjęcia w takim, a nie innym stylu, inni natomiast będą preferowali inną ich obróbkę. Wówczas najważniejsze jest portfolio, które trzeba sprawdzić, by dowiedzieć się, czy tego typu zdjęcia będą pasowały do tego, czego oczekujecie.

Jeśli więc chcesz, by Twój reportaż ślubny był idealny i byście mogli wspominać te piękne chwile nawet lepiej, niż jest to pokazane na filmach, to szukajcie takiego reportażysty, którego zdjęcia najbardziej do was przemawiają. Najważniejsze jest to, byście to Wy dobrze się czuli podczas ślubu i mieli z niego najpiękniejszą możliwą pamiątkę.

Zdjęcia opowiadają historię, którą zapamiętacie

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie przypomniał sobie czegoś dzięki pokazanemu zdjęciu z tamtej chwili. Każde zdjęcie wyzwala pamięć i ukryte w niej wspomnienia, dlatego tak ważne jest, by robić wiele zdjęć nawet w chwilach, które nie wydają się szczególnie ciekawe. Czym są takie chwile? Chociażby okresem jeszcze przed samą ceremonią, gdzie goście się zbierają i poznają ze sobą swoich członków rodziny, przyjaciół czy znajomych.

Jest to genialny moment, który później będzie bardzo dobrze wspominany, szczególnie jeśli narodzą się tam nowe przyjaźnie. Samo wesele natomiast będzie żyło w waszych głowach jeszcze przez długi czas, właśnie dzięki temu, że zdjęcia będą przypominały wam o tym, jak dobrze bawiliście się tamtej nocy i jakie piękne i wzruszające momenty zostały uchwycone na kliszach. Reportaż ślubny jest więc czymś, co powinien mieć każdy, by móc wciąż na nowo przeżywać te chwile. Znajdź odpowiedniego fotografa i ciesz się tym, że będziesz mieć co wspominać na stare lata, wraz ze swoją miłością u boku.

Zapomnij o sztuczności i pozowaniu

To te zdjęcia, które są żywe i nieustawione wychodzą najlepiej. Uśmiech do zdjęcia różni się od tego prawdziwego, dlatego najważniejsze jest, by uchwycić was takimi, jakimi jesteście naprawdę, nie jedynie w trakcie ustawianego zdjęcia, dlatego zniknięcie fotografa w tłumie jest bardzo ważne, gdyż pozwala się wam bawić, a jednocześnie dostaniecie naturalne i prawdziwe zdjęcia, które są warte znacznie więcej, niż te pozowane.