poniedziałek, 03 październik 2022 08:42

Jak wybrać drukarkę do firmy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Wybór odpowiedniej drukarki do firmy to niełatwe zadanie. Ilość modeli i ich różnorodność mogą początkowo przytłoczyć . Pamiętaj jednak, że tak jak w wielu przypadkach najtrudniej jest zacząć. Co powinieneś wiedzieć na samym początku swoich poszukiwań?

Chcąc wybrać odpowiednią drukarkę, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co będziesz drukować. Odpowiedź na nie wskaże Ci odpowiednią technologię druku. Na rynku znajdziesz wiele modeli drukarek atramentowych oraz laserowych. Każda z nich ma inne zastosowanie, dlatego przed zakupem takiego urządzenia dobrze jest wiedzieć, jakie mamy potrzeby i czego będziemy wymagać od swojego urządzenia. Wybór drukarki nierzadko zależy od specyfiki branży, a nawet samej firmy. Ważne jest w jakim trybie pracują pracownicy i ilu ich jest oraz to, czy biuro wykorzystuje przestrzeń typu open space, czy jest podzielone na pokoje. Niemniej istotne jest to, czy pracownicy będą drukować przede wszystkim dokumenty tekstowe, czy raczej różnego rodzaju grafikę.

 Wybieramy odpowiednią technologię druku

Jedną z pierwszych decyzji podczas wyboru drukarki jest wybór technologii. To jej podstawowy parametr. Jak już wiesz, do wyboru masz drukarki igłowe, atramentowe i laserowe. Każda z nich ma inne zastosowanie. Ta pierwsza coraz częściej uznawana jest za relikt przeszłości, dwie kolejne są spotykane równie często, jednak wykonują nieco inne zadania. Czym się różnią i która z nich jest odpowiednia dla Twojego biura?

 

Drukarka atramentowa

Drukarki atramentowe są najczęściej wybieranymi drukarkami domowymi. Być może właśnie takie urządzenie stoi na Twoim prywatnym biurku. Przyczyną jej popularności jest przede wszystkim jej wszechstronność. To drukarka, która umożliwi Ci zarówno wydruk tekstu, jak i zdjęć oraz innych grafik. Często jest tańsza w zakupie niż jej laserowa siostra, jednak koszty eksploatacji są nieco wyższe. Jest też odrobinę wolniejsza. Jeżeli wiesz, że w Twojej firmie będziecie drukować zarówno tekst, ale też kolorowe wydruki z grafiką, wybierz właśnie drukarkę atramentową.

 

Drukarka laserowa

Wybierając drukarkę do firmy http://firmaweta.pl/, często najważniejszym aspektem jest dla Ciebie jej wydajność oraz koszty eksploatacji. Jeżeli rzeczywiście tak jest i w Twoim przypadku, wybierz drukarkę laserową. Urządzenia te są często droższe niż drukarki atramentowe, jednak koszt eksploatacji jest niższy, dlatego taki zakup szybko się zwróci. Używając lasera, oszczędzasz materiały biurowe i eksploatacyjne. Drukarki laserowe znajdują zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie drukuje się dużo tekstu. Takie zadania realizują szybko i wydajnie, dzięki czemu usprawniają funkcjonowanie Twojej firmy. Istnieją także kolorowe drukarki laserowe, ale są znacząco droższe, dlatego w przypadku wydruków fotograficznych najczęściej wybieraną technologią jest druk atramentowy.

 

Każda technologia ma swoje plusy i konkretne zastosowanie. Przyjrzyj się liście zalet i zastanów się, który z parametrów jest dla Ciebie istotny.

 

Prostota czy wielofunkcyjność?

Jak widzisz, wybór technologii wydruku zasadza się przede wszystkim na odpowiedzi na pytanie, czy będziesz drukował w kolorze, czy w czarno-bieli. Kiedy już zdecydujesz, czy bardziej odpowiada Ci drukarka atramentowa, czy laserowa, powinieneś zastanowić się nad tym, czy wystarczy Ci prosta drukarka, czy może lepiej wybrać wielofunkcyjny kombajn, który oprócz drukowania umożliwi Ci kopiowanie, skanowanie, a nawet faksowanie.

 Proste, niewielkie drukarki sprawdzą się tam, gdzie drukowanie nie gra kluczowej roli. Jeżeli będziesz drukować jedynie pojedyncze strony, a Twój budżet jest mocno ograniczony, z całą pewnością taka drukarka w pełni Ci wystarczy. Takie urządzenie jest tez stosunkowo małe, dlatego polecamy je tym, którzy mają ograniczoną przestrzeń lub do firm, które dzielą swoje biuro na wiele pokojów.

 Zarówno urządzenie wielofunkcyjne laserowe, jak i atramentowe to maszyny droższe i większe. Mają wbudowany skaner dokumentów, a często także faks. To opcja dla tych, którzy często korzystają z drukarki. To także idealne narzędzie do biura typu open space. Jeżeli w Twoim biurze wykonuje się więcej niż kilkanaście wydruków dziennie, to znak, że urządzenie wielofunkcyjne jest dla Ciebie. Jeżeli potrzebna Ci także możliwość przenoszenia dokumentów do komputera i tworzenia cyfrowej dokumentacji, skaner okaże się niezbędnym narzędziem. W przypadku wielu potrzeb, warto zainwestować w urządzenie wielofunkcyjne, które połączy wszystkie niezbędne urządzenia w jedną zgrabną maszynę.

 

Drukarka bezprzewodowa

Szczególną funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość drukowania bezprzewodowego. Drukarka Wi-Fi znacznie ułatwi pracę w grupie. Trudno sobie wyobrazić, że choćby dwóch pracowników dzieli się kablem do drukarki i nieustannie go przełącza. Taka sytuacja znacznie utrudniałaby pracę i spowalniała ją. Wi-Fi to opcja, która wbudowana jest w większość urządzeń wielofunkcyjnych, ale także w coraz większej ilości prostych, niewielkich drukarek biurowych. Jeżeli cenisz sobie elastyczność i mobilność, a z urządzenia drukującego ma korzystać więcej niż jedna osoba, łączność bezprzewodowa z Twoim urządzeniem z pewnością okaże się niezbędna.

 

Wybierz urządzenie, które ułatwi Ci pracę

Podsumowując, wybór drukarki powinien się oprzeć przede wszystkim o analizę Twoich potrzeb. Każda firma pracuje nieco inaczej i oczekuje od swoich urządzeń czego innego. Na szczęście, na rynku jest bardzo dużo prostych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych wykorzystujących różnorodne technologie, dlatego z pewnością znajdziesz taką maszynę, która w pełni odpowie Twoim oczekiwaniom. Wystarczy szukać według odpowiedniego klucza, który już przecież znasz. Jeżeli będziesz świadom tego, czego potrzebujesz, bez trudu odnajdziesz urządzenie idealne. Powodzenia w trakcie zakupów!

 • Czym są hot deski w biurze? Jak przygotować biuro na ten styl pracy?
  Czym są hot deski w biurze? Jak przygotować biuro na ten styl pracy?

  Szczegółowa analiza rynku nieruchomości jasno pokazuje, iż wynajem biur w Krakowie przyjmuje całkowicie inną formę niż miało to miejsce jeszcze do niedawna. Jest to przede wszystkim odpowiedzią deweloperów na stale zmieniającą się specyfikę prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju oraz wskazuje na pragnienie sprostania oczekiwaniom i preferencjom możliwie jak największej grupy potencjalnych konsumentów.

  Written on sobota, 23 wrzesień 2023 14:22
 • Jak sprawić, aby Twoje wesele było niezapomnianym wydarzeniem?
  Jak sprawić, aby Twoje wesele było niezapomnianym wydarzeniem?

   Ślub jest jednym z najbardziej doniosłych wydarzeń dla wielu z nas. Marzymy o tym, aby był to dzień pełen radości i szczęścia. Organizując wesele chcielibyśmy, aby było ono idealnie zaplanowane i na zawsze pozostało w pamięci wszystkich obecnych gości.

  Pragniemy, by to wyjątkowe wydarzenie było celebracja naszej miłości w gronie najbliższych osób. Jak zaplanować ten idealny, wymarzony dzień? Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w stworzeniu niepowtarzalnej atmosfery tego magicznego dnia.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 16:06
 • Materac 200x220 cm: Niestandardowy Rozmiar Materaca Dostępny od Ręki
  Materac 200x220 cm: Niestandardowy Rozmiar Materaca Dostępny od Ręki

  Kiedy szukasz materaca, standardowe rozmiary mogą być czasem niewystarczające. To szczególnie prawda, jeśli potrzebujesz czegoś większego, by naprawdę cieszyć się komfortem snu. W tym artykule przyjrzymy się materacom o niestandardowym rozmiarze 200x220 cm, które są dostępne od ręki i stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących większej przestrzeni do spania.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 14:55
 • Zagęszczanie gruntu - znaczenie procesu i rola zagęszczarek gruntu 600 kg
  Zagęszczanie gruntu - znaczenie procesu i rola zagęszczarek gruntu 600 kg

   Zagęszczanie gruntu to niezbędny etap w wielu projektach budowlanych, gwarantujący trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji. Jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych w tym procesie są zagęszczarki gruntu o wadze około 600 kg. W niniejszym artykule przyjrzymy się znaczeniu zagęszczania gruntu oraz roli, jaką odgrywają te maszyny.

  Written on piątek, 25 sierpień 2023 16:26
 • Czy idealna wizytówka istnieje?
  Czy idealna wizytówka istnieje?

  Wizytówki są prostą formą promowania danej marki. Bardzo często ich wygląd, decyduje o chęci odbiorców do nawiązania współpracy z Twoją firmą. Mimo że współcześnie główną rolę odgrywa reklama w social mediach, to w sektorze B2B i w usługach często przekazywanie wizytówek jest nadal praktykowane. Nie powinno się o nich zapominać, gdyż w dobie elektroniki dla wielu osób tekturowe prostokąciki mogą być czymś wyjątkowym i godnym zapamiętania.

  Written on środa, 23 sierpień 2023 16:00