wtorek, 02 kwiecień 2024 14:30

Poważny wypadek w Białymstoku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poważny wypadek w Białymstoku Poważny wypadek w Białymstoku fot: pixabay

Funkcjonariusze białostockiej policji dokonali zatrzymania 47-letniego mężczyzny, który unikał odbycia kary więzienia za tragiczny wypadek z 2020 roku. Sprawca, który potrącił dwie osoby na oznakowanym przejściu dla pieszych, stawiając się pod wpływem alkoholu, został skazany na 6 lat pozbawienia wolności, jednak nie stawił się w zakładzie karnym

.Rozwinięcie śledztwa i zatrzymanie

Po poważnym wypadku, w którym ciężko ranni zostali ojciec i syn przechodzący przez ulicę na zielonym świetle, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki staraniom policji oraz wsparciu mediów udało się zlokalizować podejrzanego. Zatrzymanie nastąpiło po niecałej dobie od wypadku, jednak skazany unikał odbycia kary, aresztując go dopiero przed świętami wielkanocnymi.

Skutki wyroku i konsekwencje dla sprawcy

Mężczyzna został skazany na 6 lat więzienia oraz na dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, sąd wymierzył mu karę finansową w wysokości 20 tys. zł na rzecz pokrzywdzonych oraz 5 tys. zł na cel społeczny. Mimo wyroku, unikał odpowiedzialności, jednakże dzięki wysiłkom policji został doprowadzony przed wymiar sprawiedliwości.

Powyższy artykuł podsumowuje tragiczny wypadek drogowy w Białymstoku, gdzie sprawca unikał kary więzienia. Działania policji doprowadziły jednak do jego zatrzymania, co pozwoli na egzekwowanie wymierzonego mu wyroku.