środa, 03 kwiecień 2024 11:20

25-latek aresztowany przez suwalskich policjantów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zatrzymanie 25-latka z Suwałk Zatrzymanie 25-latka z Suwałk fot: pixabay

25-letni mężczyzna z Suwałk trafił do aresztu na okres trzech miesięcy po tym, jak został zatrzymany przez miejscowych policjantów. Jego działania skierowane były na rodziców swojej partnerki, których systematycznie nękał i zastrasział. Według ustaleń policji, mężczyzna groził rodzicom swojej dziewczyny, sugerując, że może im wydłubać oczy lub oblając ich kwasem. Jego zachowanie było na tyle agresywne, że rodzina czuła się zagrożona w swoim własnym domu.

 

Środki zapobiegawcze

Podejrzany został oskarżony o uporczywe nękanie oraz zniszczenie mienia. W wyniku jego agresji ucierpiały również mienie, ponieważ 25-latek zniszczył drzwi do mieszkania rodziców partnerki. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Stalking jest przestępstwem, za które w Polsce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zgłaszanie przypadków stalkingowych

Policja podkreśla, że ważne jest zgłaszanie wszelkich podejrzanych przypadków stalkingu. Ignorowanie takich działań może prowadzić do eskalacji niebezpiecznych zachowań. Przestępstwo to jest przestępstwem wnioskowym, więc konieczne jest zgłoszenie sprawy do organów ścigania. Skontaktowanie się z policją może przyczynić się do szybszego rozwiązania problemu oraz zapewnienia bezpieczeństwa pokrzywdzonym.

źródło: www.se.pl