czwartek, 04 kwiecień 2024 13:30

Potrącenie pieszego w Białymstoku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Potrącenie pieszego w Białymstoku Potrącenie pieszego w Białymstoku fot: pixabay

W czwartek (4.04) w okolicy Pałacu Branickich w Białymstoku doszło do dramatycznego wydarzenia, które wstrząsnęło mieszkańcami miasta. Na ul. Mickiewicza, przy Pałacu Branickich, 68-letnia kobieta padła ofiarą potrącenia przez 93-letniego kierowcę hondy. Godzina zdarzenia, 13:20, okazała się fatalną dla pieszej, która w wyniku odniesionych obrażeń natychmiastowo została przewieziona do szpitala. Informacja ta została potwierdzona przez mł. asp. Malwinę Trochimczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Trzeba podkreślić, że kierowca pojazdu był trzeźwy, co wyklucza możliwość, żeby przyczyną potrącenia była nietrzeźwość.

 

Natychmiastowa reakcja służb ratunkowych

Na szczęście, w momencie zdarzenia służby ratunkowe działały szybko i sprawnie. Natychmiast po incydencie zespół medyczny został wezwany na miejsce, a piesza została poddana profesjonalnej opiece jeszcze przed przewiezieniem do szpitala. Szybka reakcja ratowników przyczyniła się do zminimalizowania skutków tragedii. Niestety, mimo wszystkich wysiłków, odniesione przez nią obrażenia były na tyle poważne, że konieczna okazała się hospitalizacja.

Sytuacja na drogach i działania organów porządkowych

Po zdarzeniu, ruch na ul. Mickiewicza w kierunku ul. Świętojańskiej został zablokowany. Wstrzymanie ruchu miało na celu umożliwienie służbom medycznym skutecznego działania oraz przeprowadzenie dochodzenia. Jednakże, już o godzinie 14:08, dzięki sprawnemu działaniu policji oraz innych służb, sytuacja wróciła do normy, a ruch został wznowiony. Incydent ten stanowi przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wymaga on refleksji nad bezpieczeństwem pieszych na drogach oraz podkreśla istotę przestrzegania przepisów drogowych przez wszystkich użytkowników dróg.

 Wartość ostrożności na droga

Tragiczne wydarzenie, które miało miejsce na ul. Mickiewicza, stanowi bolesne przypomnienie o ważności ostrożności i bezpieczeństwa na drogach. Incydent ten pokazuje, jak szybko i niespodziewanie może dojść do tragedii, która dotyka nie tylko bezpośrednio poszkodowanych, ale także ich rodziny i społeczność lokalną. W obliczu tego zdarzenia, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz szacunku dla innych użytkowników dróg, aby razem przyczynić się do zmniejszenia liczby podobnych tragedii w przyszłości