piątek, 05 kwiecień 2024 10:36

Centrum terapeutyczno-opiekuńcze w Białymstoku już otwarte

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Centrum terapeutyczno-opiekuńcze Centrum terapeutyczno-opiekuńcze fot: pixabay

Oficjalnie otwarto nowe Centrum Opiekuńczo-Terapeutyczne "Jasny Cel", stanowiące ważną przestrzeń dla osób z zaburzeniami funkcji ruchowych oraz ich opiekunów. Ta inicjatywa nie tylko zapewnia opiekę wytchnieniową, ale również integruje społeczność oraz promuje dostępność dla osób niepełnosprawnych.

 

Dostosowane środowisko dla pełniejszego życia


Centrum Opiekuńczo-Terapeutyczne "Jasny Cel" znajduje się przy ul. św. Rocha i stanowi przykład kompleksowego podejścia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budynek został rozbudowany i dostosowany do ich potrzeb poprzez instalację windy oraz zakup niezbędnego wyposażenia i sprzętu medycznego.

Wsparcie dla opiekunów i rodzin


Marszałek podkreślił rolę urzędu w wspieraniu tego projektu, co stanowi ważne wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, istnieje możliwość ubiegania się o dotacje z nowego programu regionalnego, co może przynieść dalsze korzyści dla organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami.


Otwarcie Centrum Opiekuńczo-Terapeutycznego "Jasny Cel" stanowi kamień milowy w promowaniu pełniejszego życia dla osób z niepełnosprawnościami w regionie. Dostosowane środowisko oraz wsparcie dla opiekunów stanowią istotny krok w kierunku integracji społecznej oraz zapewnienia odpowiedniej opieki i rehabilitacji dla tych osób.