poniedziałek, 08 kwiecień 2024 09:09

Nowa Rada Miasta Białystok

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyniki wyborów samorządowych w Białymstoku wyłoniły nowych członków Rady Miasta, którzy będą kształtować przyszłość lokalnej społeczności. Po wyborach wiemy, że w radzie będą reprezentowane trzy główne ugrupowania polityczne: Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Trzecia Droga.

 Nowa kadencja. Nowe twarze

Wśród zasiadających w nowej radzie znajdziemy zarówno doświadczonych radnych, którzy już pełnili tę funkcję, jak i zupełnie nowe twarze. Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość będą miały znaczącą reprezentację, podczas gdy Trzecia Droga będzie reprezentowana przez jedną osobę. Z wyników wyborów wynika, że Koalicja Obywatelska zdobyła 14 mandatów, PiS - 12, a Trzecia Droga - 2.

Kontynuacja i nowe wybory

W nowej Radzie Miasta Białystok zasiądą zarówno znane twarze, które kontynuują swoją pracę, jak i świeżo upieczeni radni, którzy mają szansę wprowadzić nowe perspektywy i pomysły do dyskusji. Oczekuje się, że różnorodność poglądów w radzie przyczyni się do lepszego reprezentowania interesów mieszkańców Białegostoku oraz podejmowania trafnych decyzji dotyczących rozwoju miasta.

Nowa Rada Miasta Białystok z pewnością będzie miała wiele wyzwań do pokonania, ale również wiele możliwości do rozwoju i poprawy warunków życia mieszkańców. Skład rady, zróżnicowany pod względem doświadczenia i perspektyw, może przyczynić się do bardziej wszechstronnej debaty i podejmowania trafniejszych decyzji. Oczekuje się, że nowi radni podejmą się wyzwań z determinacją i oddaniem, kierując się przede wszystkim dobrem lokalnej społeczności.

17 osób zasiadało w kończącej się kadencji - z Koalicji Obywatelskiej: Katarzyna Kisielewska-Martyniuk, Marek Tyszkiewicz, Jowita Chudzik, Katarzyna Jamróz, Karol Masztalerz i Jarosław Grodzki. Z Prawa i Sprawiedliwości: Jacek Chańko, Henryk Dębowski, Piotr Jankowski, Alicja Biały, Katarzyna Ancipiuk, Katarzyna Siemieniuk, Sebastian Putra, Agnieszka Rzeszewska, Mateusz Sawicki i Paweł Myszkowski.

Ponownie radną będzie też Joanna Misiuk z Trzeciej Drogi, a w poprzednich wyborach startująca z KO.

Nowymi twarzami wśród białostockich radnych będą: z Koalicji Obywatelskiej: Gracjan Eshetu-Gabre, Michał Karpowicz, Ewa Tokajuk, Anna Dobrowolska-Cylwik, Maciej Garley, Anna Leonowicz, Agnieszka Zabrocka i Marcin Piętka. Z Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztof Stawnicki, Bartosz Stasiak, a skład uzupełnia Paweł Skowroński z Trzeciej Drogi.

źródło: radiobialystok.pl