piątek, 19 kwiecień 2024 14:20

Nowe perony i przejścia podziemne w Białymstoku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przejście podziemne w Białymstoku Przejście podziemne w Białymstoku fot: pixabay

Modernizacja dworca kolejowego w Białymstoku, będąca częścią transgranicznego projektu Rail Baltica oraz lokalnych inicjatyw urbanistycznych, zbliża się do finału. Prace, które rozpoczęły się ponad trzy lata temu, mają na celu nie tylko poprawę funkcjonalności, ale także podniesienie estetyki i komfortu stacji.

 

Czego się dowiesz:

  • Jakie są główne cele modernizacji dworca PKP w Białymstoku?
  • Jakie prace związane z modernizacją peronów zostały już zakończone?
  • Jakie korzyści przyniesie budowa przejść podziemnych na dworcu w Białymstoku?
  • Kiedy planowane jest zakończenie prac przy dworcu PKP w Białymstoku?
  • W jaki sposób modernizacja dworca wpisuje się w projekt Rail Baltica?

Zaawansowane prace na peronach:

Od rozpoczęcia projektu modernizacji stacji Białystok zainwestowano znaczne środki i wysiłki w renowację i rozbudowę peronów. Do tej pory zakończono prace na peronach nr 1, 2 oraz 4, które zostały wyposażone w nowoczesne, drewniano-metalowe zadaszenia, zapewniające większą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Aktualnie prace koncentrują się na peronie nr 3, gdzie oprócz instalacji nowych torów, powstaje także nowy peron wraz z przystankami i zadaszeniami. Te działania są kluczowe dla zwiększenia przepustowości i efektywności obsługi pasażerów.

Przełom w budowie przejść podziemnych:

Jednym z najbardziej oczekiwanych elementów przebudowy są przejścia podziemne, które po raz pierwszy pojawią się na białostockiej stacji. Prace nad ich realizacją ruszyły pełną parą i mają zasadnicze znaczenie dla poprawy logistyki i bezpieczeństwa na terenie dworca. Te nowo projektowane przejścia umożliwią łatwiejsze i szybsze przemieszczanie się między peronami, co jest szczególnie ważne w kontekście rosnącej liczby pasażerów korzystających z dworca w Białymstoku.

Zakończenie intensywnych prac przy dworcu PKP w Białymstoku jest przewidziane na 2024 rok. Oczekuje się, że zakończenie tych prac przyniesie znaczące korzyści zarówno dla mieszkańców miasta, jak i podróżujących. Modernizacja ta wpisuje się w szersze ramy projektu Rail Baltica, którego celem jest stworzenie nowoczesnej, efektywnej i bezpiecznej sieci transportowej w regionie. Nowy dworzec będzie nie tylko bardziej funkcjonalny, ale również stanie się wizytówką Białegostoku, podnosząc standardy urbanistyczne i jakość życia w mieście.

źródło: eska.pl