sobota, 20 kwiecień 2024 08:18

Zatrzymany oszust wyłudził 55 tysięcy złotych od seniorek w Białymstoku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oszust wyłudził 55 tysięcy złotych Oszust wyłudził 55 tysięcy złotych fot: pixabay

Białostoccy funkcjonariusze policji zatrzymali 43-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwo na szkodę dwóch starszych kobiet, od których wyłudził łącznie ponad 55 tysięcy złotych. Sprawca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, grozi mu do ośmiu lat więzienia.

 

Czego się dowiesz:

  • Kto został zatrzymany przez białostocką policję za oszustwo?
  • Jakie metody oszustwa zostały wykorzystane przez sprawcę?
  • Ile pieniędzy straciły oszukane seniorki?
  • Jakie zarzuty usłyszał zatrzymany mężczyzna?
  • Jakie kary grożą oszustowi zatrzymanemu przez białostocką policję?

Oszustwa metodą „na wnuczka” i „na wypadek”

Według informacji przekazanych przez Komendę Miejską Policji w Białymstoku, zdarzenia miały miejsce pod koniec stycznia bieżącego roku. Pierwsza z ofiar, 88-letnia kobieta, została oszukana przez mężczyznę, który późnym wieczorem zapukał do jej drzwi. Podając się za osobę bliską, wyłudził od niej 40 tysięcy złotych na rzekomą kaucję dla syna. Drugi przypadek dotyczy 90-letniej seniorki, której sprawca wmówił, że jej wnuk potrącił kobietę w ciąży i potrzebuje pieniędzy na poręczenie majątkowe. Kobieta przekazała oszustowi 15 tysięcy złotych oraz 100 dolarów.

"W jednym przypadku wieczorem do drzwi mieszkania 88-latki zapukał mężczyzna. Gdy otworzyła, usłyszała od niego, że syn spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze na kaucję, aby mógł wyjść na wolność. Kobieta przekazała mężczyźnie 40 tysięcy złotych" - przekazują policjanci.

"Seniorka spakowała 15 tysięcy złotych, 100 dolarów i przekazała mężczyźnie" - informuje Komenda Miejska Policji w Białymstoku.

Skuteczna interwencja policji

Do sprawy szybko zaangażowali się policjanci specjalizujący się w przestępstwach przeciwko mieniu. Współpracując z funkcjonariuszami z komendy głównej, zdołali ustalić tożsamość podejrzanego, którym okazał się 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Po zatrzymaniu, mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Sprawa jest dalej rozwijana, a zatrzymany mężczyzna stoi przed perspektywą surowej kary, która może sięgnąć do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W związku z rosnącą liczbą oszustw na szkodę osób starszych, policja apeluje do wszystkich obywateli o czujność i informowanie najbliższych, szczególnie seniorów, o potencjalnych zagrożeniach związanych z metodami wyłudzania pieniędzy.

źródło: tvn24.pl