czwartek, 16 maj 2024 13:58

Zderzenie na drodze wojewódzkiej pod Kraśnianami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zderzenie na drodze wojewódzkiej Zderzenie na drodze wojewódzkiej fot: pixabay

Na drodze wojewódzkiej między Sokółką a Dąbrową Białostocką, w pobliżu wsi Kraśniany, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, które spowodowało rany u jednego z pasażerów i tymczasowe zamknięcie trasy.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych?
  • Co było przyczyną zderzenia na drodze wojewódzkiej między Sokółką a Dąbrową Białostocką?
  • Jakie były skutki zderzenia dla ruchu drogowego w regionie?
  • Jakie działania podjęły służby ratownicze w odpowiedzi na wypadek pod Kraśnianami?

Detale zdarzenia

Wypadek miał miejsce, gdy 50-letnia kierująca Toyotą zatrzymała się, by skręcić w lewo, co nie zostało na czas zauważone przez jadącego za nią 25-letniego kierowcę Volkswagena. W efekcie mężczyzna ten uderzył w tył zatrzymującego się pojazdu. Obaj kierowcy byli trzeźwi, co potwierdziły przeprowadzone na miejscu testy.

Reakcja służb i skutki wypadku

Do szpitala z obrażeniami został przewieziony pasażer Toyoty. Na miejsce natychmiast przybyły służby ratownicze i policja, które zająły się zabezpieczeniem terenu i organizacją objazdów. Wypadek spowodował kilkugodzinne utrudnienia w ruchu na jednej z głównych dróg w regionie.

Droga została odblokowana po usunięciu skutków zderzenia, jednak policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy oraz obowiązku dostosowania prędkości do warunków ruchu, szczególnie w miejscach, gdzie często dochodzi do manewrów skrętu. Zachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami może zapobiec wielu podobnym wypadkom.

źródło: Radio Białystok