piątek, 17 maj 2024 14:19

Wypadek na DK19 koło Bielska Podlaskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Utrudnienia na DK 19 Utrudnienia na DK 19 fot: pixabay

Na drodze krajowej nr 19 w pobliżu Bielska Podlaskiego doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną wypadku na drodze krajowej nr 19 koło Bielska Podlaskiego?
  • Jakie były skutki wypadku dla ruchu drogowego w miejscu zdarzenia?
  • Jakie działania podjęła policja w odpowiedzi na wypadek?
  • Jakie są zalecenia policji dla kierowców w związku z tym zdarzeniem?
  • Jaki jest stan ofiary wypadku?

Szczegóły zdarzenia

Do zderzenia przyszło, gdy kierująca samochodem marki Dacia próbowała wyprzedzić pojazd Renault, który w tym samym czasie skręcał w lewo. Manewr ten zakończył się kolizją, która wymagała interwencji służb ratunkowych. Kierująca Dacią kobieta z obrażeniami została natychmiast przetransportowana do najbliższego szpitala.

Utrudnienia na drodze

W miejscu wypadku przez kilka godzin występowały znaczne utrudnienia w ruchu. Policja kierowała pojazdy na objazdy, aby umożliwić służbom ratunkowym i technicznym bezpieczną pracę przy usuwaniu skutków zderzenia. Kierowcy musieli liczyć się z opóźnieniami.

Podsumowanie i apel służb

W związku z tym zdarzeniem policja przypomina o zachowaniu ostrożności podczas wykonywania manewrów wyprzedzania, szczególnie na ruchliwych drogach krajowych. Apeluje także do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i miejsc, gdzie mogą występować skomplikowane manewry drogowe. Śledztwo w sprawie dokładnych okoliczności wypadku trwa.

źródło: Radio Białystok