poniedziałek, 27 maj 2024 13:17

Młodzi kierowcy z narkotykami zatrzymani w Augustowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nastolatkowie zatrzymani za narkotyki Nastolatkowie zatrzymani za narkotyki fot: pixabay

W Augustowie policjanci zatrzymali dwóch młodych kierowców, którzy przewozili narkotyki pod fotelem swojego pojazdu. Jeden z nich prowadził samochód pomimo obowiązującego zakazu i był pod wpływem alkoholu

.Czego się dowiesz:

  • Jakie substancje narkotyczne znaleziono u zatrzymanych kierowców w Augustowie?
  • Jakie konsekwencje prawne grożą za posiadanie narkotyków w Polsce?
  • Jakie dodatkowe przewinienia miały miejsce u zatrzymanych oprócz posiadania narkotyków?
  • Jakie narzędzie pomogło zidentyfikować rodzaj narkotyków?

Zatrzymanie pod znakiem zakazu

Pierwszy przypadek zatrzymania miał miejsce, gdy kierowca volkswagena zignorował znak nakazu skrętu w prawo i kontynuował jazdę prosto, wjeżdżając przed radiowóz. Po zatrzymaniu 20-latka, przeprowadzone badania narkotesterem wykazały obecność marihuany i amfetaminy w jego pojeździe.

Następne zatrzymanie na podstawie zakazu

Kolejnego dnia, funkcjonariusze zatrzymali 19-latka kierującego fiatem, który miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem potwierdziło, że był on nietrzeźwy. Dodatkowo, pod fotelem kierowcy znaleziono narkotyki, które okazały się być klefedronem.

Oba przypadki zakończyły się zatrzymaniem młodych mężczyzn i zabezpieczeniem narkotyków. Za posiadanie substancji zabronionych grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Augustowscy policjanci kontynuują działania mające na celu eliminowanie przestępczości narkotykowej.

źródlo: Bia24.pl