wtorek, 28 maj 2024 13:12

Dziesięciolatkowie z Łap odnaleźli i zwrócili zgubiony portfel

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dziesięciolatkowie odnaleźli i zwrócili zgubiony portfe Dziesięciolatkowie odnaleźli i zwrócili zgubiony portfe fot: pixabay

Dwaj uczniowie szkoły podstawowej z Łap znaleźli i oddali policji portfel zawierający pieniądze oraz dokumenty. Ich odpowiedzialna postawa została pozytywnie oceniona przez funkcjonariuszy.

Czego się dowiesz:

  • Co znaleźli 10-latkowie z Łap na chodniku?
  • Jakie dokumenty znajdowały się w zgubionym portfelu?
  • Gdzie 10-latkowie zanieśli znaleziony portfel?
  • Jak zareagowała właścicielka zgubionego portfela?
  • Jakie znaczenie ma postawa młodych znalazców według policji?

Znalezisko przy parku

W drodze powrotnej ze szkoły, dwaj 10-latkowie zauważyli na chodniku obok parku leżący portfel. W jego wnętrzu znajdowały się dokumenty osobiste, karta płatnicza, karta emeryta oraz 950 złotych. Z dokumentów wynikało, że zguba należała do 70-letniej mieszkanki Łap.

Wzorowa postawa młodych

Bez wahania, chłopcy udali się z portfelem na najbliższy komisariat policji, gdzie przekazali znalezisko dyżurnemu. Młodszy aspirant Malwina Trochimczuk z białostockiej policji podkreśliła odpowiedzialne zachowanie młodych znalazców, które zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Reakcja właścicielki

Funkcjonariusze policji odwieźli portfel do senioriki, która nie zdawała sobie sprawy z jego zgubienia. 70-latka wyraziła wdzięczność dla uczciwych znalazców.

Dzięki uczciwości dwóch młodych mieszkańców Łap, starsza kobieta odzyskała swoje zgubione wartości. To zdarzenie pokazuje, jak ważne jest kształtowanie postaw obywatelskich od najmłodszych lat.

źródło: Radio Białystok