środa, 29 maj 2024 16:13

Marszałek Łukasz Prokorym z nowym wynagrodzeniem 20 tys. zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wynagrodzenie Marszałka Województwa Podlaskiego Wynagrodzenie Marszałka Województwa Podlaskiego fot: pixabay

Marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości prawie 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Decyzję o wysokości jego pensji podjął sejmik województwa na wniosek przewodniczącego Cezarego Cieślukowskiego z Trzeciej Drogi-PSL.

Czego się dowiesz:

  • Jakie jest nowe wynagrodzenie marszałka województwa podlaskiego?
  • Kto złożył wniosek o ustalenie wynagrodzenia dla Łukasza Prokoryma?
  • Jakie są składniki pensji marszałka województwa podlaskiego?
  • Kiedy Łukasz Prokorym objął stanowisko marszałka?
  • Ilu radnych poparło propozycję wynagrodzenia dla marszałka?

Struktura wynagrodzenia

Pensja marszałka składa się z kilku składników. Wynagrodzenie zasadnicze wynosi prawie 11 tysięcy złotych. Dodatkowo, Prokorym otrzymuje dodatek funkcyjny w wysokości ponad 4 tysięcy złotych, dodatek specjalny w kwocie około 4,5 tysiąca złotych oraz dodatek za wieloletnią pracę.

Wsparcie sejmiku

Decyzja sejmiku weszła w życie z mocą od 7 maja, czyli od dnia, w którym Łukasz Prokorym objął stanowisko marszałka województwa podlaskiego. Za proponowanym wynagrodzeniem głosowało 29 radnych, podczas gdy sam Prokorym wstrzymał się od głosu.

Nowa pensja marszałka województwa podlaskiego została ustalona w wyniku głosowania sejmiku, który przyjął wniosek przewodniczącego Cezarego Cieślukowskiego. Decyzja ta obowiązuje od 7 maja, kiedy to Łukasz Prokorym objął swoje stanowisko.

źródło: Radio Białystok