sobota, 23 marzec 2024 20:08

Białystok w finale światowego Destination Imagination

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Białystok Destination Imagination Białystok Destination Imagination fot. pixabay

Trzy uczniowskie drużyny z Białegostoku osiągnęły niesamowity sukces, pokonując rówieśników z całej Polski i zdobywając przepustkę na udział w światowym finale konkursu kreatywności Destination Imagination. To niezwykła szansa dla młodych ludzi na reprezentowanie swojego miasta oraz Polski na międzynarodowej arenie.

 

Trudności w finansowaniu i szukanie wsparcia

Teraz jednak przed uczniami stoi wyzwanie finansowe. Do połowy kwietnia muszą zebrać po 5 tysięcy dolarów wpisowego, a docelowo około 100 tysięcy złotych na majowy wyjazd do Kansas City. Każda z drużyn uruchomiła zrzutkę internetową, a opiekunowie i rodzice aktywnie poszukują sponsorów, aby umożliwić młodym talentom udział w światowym finale.

Zdobywanie doswiadczenia i pierwszy wyjazd

Drużyna z I LO ma na swoim koncie już kilka sukcesów i reprezentowała już Białystok w USA w poprzednich edycjach, jednak dla zespołów z X LO i SP 26 byłby to pierwszy taki wyjazd w historii ich szkół. To nie tylko szansa na nowe doświadczenia, ale również możliwość budowania reputacji swojej szkoły na międzynarodowej scenie kreatywności.

Olimpiada Destination Imagination

Podczas finałów drużyny będą prezentować rozwiązania różnorodnych wyzwań, nad którymi pracowały przez cały sezon. To nie tylko test kreatywności, ale również umiejętności współpracy i radzenia sobie z presją czasu. Każde wyzwanie budzi najwięcej emocji, a polscy laureaci będą mieli okazję spotkać się z finalistami z ponad 30 krajów na świecie.: Dla białostockich drużyn uczestnictwo w światowym finale Destination Imagination to nie tylko wyzwanie, ale także szansa na rozwój i promocję ich talentów na międzynarodowej scenie. Mamy nadzieję, że uda im się zebrać potrzebne środki i zrealizować swoje marzenia o udziale w tej prestiżowej imprezie.

Źródło: Radio Białystok