poniedziałek, 01 lipiec 2024 05:44

Białystok - oaza ciszy wśród polskich metropolii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Białystok - oaza ciszy wśród polskich metropolii Białystok - oaza ciszy wśród polskich metropolii Fot: pixabay

Białystok po raz kolejny wyłania się jako jeden z liderów wśród polskich miast, tym razem dzięki niskiemu poziomowi hałasu. Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że stolica Podlasia wyróżnia się na tle innych dużych miast w Polsce.

Czego się dowiesz:

  • W których polskich miastach poziom hałasu jest najwyższy?
  • Jakie działania podjęło miasto Białystok, aby obniżyć poziom hałasu?
  • Jakie są wyniki badań Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące hałasu w polskich miastach?
  • Jakie korzyści dla mieszkańców przynosi niski poziom hałasu w Białymstoku?

Hałas w polskich miastach - ogólny przegląd

Z najnowszego badania Głównego Urzędu Statystycznego, realizowanego co pięć lat w ramach strategicznych map hałasu, wynika, że wiele polskich miast boryka się z problemem przekroczenia dopuszczalnych poziomów hałasu. Dane z 2021 roku wskazują, że najgłośniej jest w Szczecinie, Chorzowie, Gliwicach, Rudzie Śląskiej, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Rzeszowie, Radomiu i Częstochowie.

Bialystok - ostoja spokoju

W przeciwieństwie do wymienionych miast, Białystok znacząco odstaje od tej niekorzystnej tendencji. Dzięki strategicznym działaniom miasta oraz korzystnemu położeniu, mieszkańcy Białegostoku mogą cieszyć się spokojniejszym i zdrowszym środowiskiem życia. To zasługa m.in. ograniczenia hałasu drogowego, szynowego oraz przemysłowego, co sprawia, że Białystok staje się wzorem do naśladowania dla innych miast w Polsce.

Białystok kolejny raz potwierdza swoją unikalną pozycję na mapie Polski, oferując mieszkańcom jakość życia na wyjątkowo wysokim poziomie. Niski poziom hałasu w stolicy Podlasia to wynik dobrze zaplanowanych działań miejskich, które przynoszą realne korzyści dla jego mieszkańców.

źródło: Radio Eska