niedziela, 24 marzec 2024 08:17

Bezpłatne przejazdy w dniu głosowania w Białymstoku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Darmowy transport miejski Białystok Darmowy transport miejski Białystok fot: pixabay

W niedzielę, 7 kwietnia, obywatele Białegostoku będą mieli okazję uczestniczyć w wyborach samorządowych. Z myślą o zachęceniu jak największej liczby osób do wzięcia udziału w tym istotnym dla społeczności wydarzeniu, prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski, zainicjował akcję "Kto głosuje ten się liczy".

 

Bezpłatne Przejazdy w Dniu Głosowania

W ramach wspomnianej akcji, miasto zapewnia bezpłatne przejazdy autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej w dniu wyborów. Inicjatywa ta ma na celu ułatwienie dotarcia do lokali wyborczych dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich sytuacji finansowej czy możliwości poruszania się.

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawni z dysfunkcją kończyn dolnych również mogą liczyć na pomoc w dotarciu na wybory. Miasto Białystok zapewni w dniu głosowania bezpłatny przejazd komunikacją specjalną. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej formy wsparcia mogą zgłaszać się pod podanym numerem telefonu w godzinach pracy urzędu oraz w dniu wyborów od 7.00 do 19.00.

Darmowe autobusy w dniu wyborów to inicjatywa, która ma za zadanie podniesienie frekwencji wyborczej i zachęcenie wszystkich obywateli do aktywnego udziału w życiu społeczności lokalnej. Dzięki temu rodzajowi wsparcia, wszyscy mieszkańcy Białegostoku mają szansę wzięcia udziału w demokratycznym procesie bez względu na swoje indywidualne okoliczności. Warto pamiętać, że każdy głos ma znaczenie, a udział w wyborach to jedna z najważniejszych form wyrażania swojej woli w życiu publicznym.

źródło: bialystokonline.pl