wtorek, 18 lipiec 2023 13:37

Oprogramowanie call center dla małych i średnich firm: funkcje podstawowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
call center cloud call center cloud pixabay

Oprogramowanie call center dla małych firm – to oparta na chmurze platforma przeznaczona do obsługi klienta za pośrednictwem połączeń telefonicznych. Ponieważ zasadniczo wykorzystuje internet do połączenia telefonicznego zamiast centrali telefonicznej, może znacznie zwiększyć produktywność agentów i obniżyć koszty obsługi.

 

Większość z narzędzi call center cloud wykorzystuje automatyzację do obsługi powtarzalnych zadań i oferuje klientom kanały samoobsługowe. Pomaga to zwolnić czas agenta i pozwala klientowi samodzielnie rozwiązywać podstawowe zapytania. W ten sposób system telefoniczny pomaga małym firmom obsługiwać operacje call center bez konieczności tworzenia pełnoprawnego call center.

Niektóre inne przydatne funkcje oprogramowania call center obejmują:

Połączenia przychodzące i wychodzące

Umożliwiają agentom obsługę połączeń przychodzących (zwykle skarg lub pytań dotyczących produktu lub usługi) i połączeń wychodzących (połączenia zimne używane do promowania nowego produktu klientowi w nadziei na sprzedaż).

Interaktywna odpowiedź głosowa (IVR)

Rozwiązuje zapytanie klienta bez konieczności interwencji agenta. W przypadku konieczności interwencji IVR przekierowuje klienta do odpowiedniego agenta lub działu.

Dystrybucja połączeń

Inteligentny routing połączeń w contact center w chmurze kieruje klienta do dostępnego agenta, skracając czas oczekiwania i zapewniając, że klient otrzyma pomoc tak szybko, jak to możliwe. Klient zostaje skierowany do odpowiedniego agenta w zależności od jego odpowiedzi na etapie IVR.

Obsługa wielokanałowa

Umożliwia klientom kontakt z agentami za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak e-mail, media społecznościowe i czat na żywo.

Integracja z CRM 

Zarządzanie relacjami z klientami (CRM) umożliwia agentowi dostęp do profilu klienta i wszelkich potrzebnych informacji bez ponownego pytania klienta. Śledzi również zachowanie klientów, umożliwiając zespołowi wsparcia odpowiednią obsługę klientów.

Raportowanie

Daje lepsze zrozumienie wydajności agenta i zwiększa odpowiedzialność za wykonywane zadania. Zapewnia również wgląd we wszelkie typowe problemy zgłaszane przez klientów i pomaga w doskonaleniu szkolenia pracowników.

Większość nowoczesnych rozwiązań oprogramowania call center oferuje te funkcje, które ułatwiają zarządzanie dużą liczbą połączeń.Na szczęście istnieje wiele programów call center dla potrzeb małych firm, które mogą pomóc agentom wewnętrznym w efektywnej obsłudze połączeń z klientami i innych powiązanych zadań. Jako mała firma możesz nie mieć środków na prowadzenie dedykowanego call center do obsługi swojej bazy klientów. Jednak obsługa klienta nie jest czymś, na co można pójść na kompromis, zwłaszcza małej i rozwijającej się firmie.

 • Ucieczka kierowcy bez prawa jazdy z dziećmi w samochodzie w Białymstoku
  Ucieczka kierowcy bez prawa jazdy z dziećmi w samochodzie w Białymstoku

  W centrum Białegostoku w piątek 12 kwietnia doszło do dramatycznych wydarzeń, gdy 29-letni mężczyzna, prowadząc samochód i mając przy sobie dwójkę małych dzieci, podjął próbę ucieczki przed policją. Pościg ulicami miasta zakończył się zatrzymaniem kierowcy, który jak się okazało, nigdy nie posiadał prawa jazdy.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 14:31
 • Policyjny pościg ulicami Białegostoku
  Policyjny pościg ulicami Białegostoku

  Na jednej z ulic w centrum Białegostoku policjanci z białostockiego oddziału prewencji polecili kierowcy Audi zatrzymać się. Chcieli go skontrolować, bo gdy ich zauważył, zaczął nerwowo się rozglądać. Mężczyzna, który siedział za kierownicą samochodu zlekceważył sygnały pojazdu uprzywilejowanego, które nakazywały mu zatrzymanie.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 14:09
 • Potrącenie rowerzystki na ul. Plażowej w Białymstoku
  Potrącenie rowerzystki na ul. Plażowej w Białymstoku

  Na ulicy Plażowej w Białymstoku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w wyniku którego potrącona została 32-letnia rowerzystka. Incydent miał miejsce we wtorek rano (9.04) w okolicy białostockich Dojlid.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 08:00
 • Dramat w Białymstoku. Zabytkowa kamienica w płomieniach
  Dramat w Białymstoku. Zabytkowa kamienica w płomieniach

  W niedzielę, 7 kwietnia, Białystok obudził się wstrząśnięty pożarem zabytkowej kamienicy przy ul. Dąbrowskiego 14. Miejski Konserwator Zabytków w Białymstoku, Dariusz Stankiewicz, natychmiast złożył zawiadomienie do prokuratury, podejrzewając możliwość popełnienia przestępstwa.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 12:56
 • Nowa Rada Miasta Białystok
  Nowa Rada Miasta Białystok

  Wyniki wyborów samorządowych w Białymstoku wyłoniły nowych członków Rady Miasta, którzy będą kształtować przyszłość lokalnej społeczności. Po wyborach wiemy, że w radzie będą reprezentowane trzy główne ugrupowania polityczne: Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Trzecia Droga.

  Written on poniedziałek, 08 kwiecień 2024 09:09