sobota, 23 wrzesień 2023 14:22

Czym są hot deski w biurze? Jak przygotować biuro na ten styl pracy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wynajem biur w Krakowie wynajem biur w Krakowie - Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Szczegółowa analiza rynku nieruchomości jasno pokazuje, iż wynajem biur w Krakowie przyjmuje całkowicie inną formę niż miało to miejsce jeszcze do niedawna. Jest to przede wszystkim odpowiedzią deweloperów na stale zmieniającą się specyfikę prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju oraz wskazuje na pragnienie sprostania oczekiwaniom i preferencjom możliwie jak największej grupy potencjalnych konsumentów.

 

Dane jasno pokazują, że coraz większą popularnością cieszą się tak zwane hot deski. Czym one są?

Termin ten odnosi się do wynajmu biur, w przypadku którego poszczególne stanowiska wynajmowane są różnym osobom lub przedsiębiorstwom w różnym czasie. Umożliwia to z jednej strony zredukowanie ryzyka, że przygotowana przestrzeń biurowa nie będzie przez wynajmujących w sposób optymalny wykorzystywana, a dodatkowo umożliwia niemalże nieprzerwane użytkowanie poszczególnych biur - także w nocy. Minimalizuje to okresy, w których obiekt pozostaje niewykorzystywany, generując niemałe koszty a jednocześnie nie przynosząc właścicielowi jakichkolwiek zysków.

Hot deski umożliwiają dostęp do wygodnej przestrzeni biurowej osobom działającym w formie zdalnej lub też świadczącym swoje usługi przede wszystkim za pośrednictwem globalnej sieci Internet.

W telegraficznym skrócie - mogą one znaleźć najbardziej odpowiadającą im przestrzeń biurową, wynająć ją na określoną ilość godzin bądź dni, następnie podłączyć osprzęt komputerowy do sieci i zacząć prowadzić działalność, nie obawiając się jednocześnie o koszty oraz wyzwania nierozerwalnie powiązane z biznesem zarządzanym w sposób tradycyjny i pełnowymiarowy.

Okazuje się, że hot desking jest także strzałem w dziesiątkę dla tak zwanych wolnych strzelców, którzy nie zatrudniają innych pracowników, jak również w przypadku których godziny pracy są wysoce elastyczne i uzależnione od zapotrzebowania konsumentów.

Wynajem biur w Krakowie to również propozycja dla dużych przedsiębiorstw pragnących działać w modelu tradycyjnym jak i tak zwanym open space, który umożliwia zatrudnionemu personelowi szybką, sprawną oraz bezproblemową wymianę opinii. Można więc powiedzieć, że każdy właściciel firmy będzie w stanie znaleźć w obecnej ofercie deweloperów przestrzeń, która wręcz idealnie wpisze się w jego potrzeby, a dodatkowo - dostępna będzie w niewygórowanej, przystępnej cenie.

Osoby podejmujące decyzję o ich wynajęciu będą również mogły mieć przekonanie graniczące z pewnością, iż uzyskają one dostęp do obiektów, które będą w optymalnym stopniu wyposażone, co z kolei sprawi, że możliwe będzie rozpoczęcie pracy niemalże natychmiast, bez jakichkolwiek zbędnych przestojów, które jak wiadomo mogłyby się przełożyć na generowanie niemałych kosztów, czego z pewnością każdy biznesmen wolałby w razie możliwości uniknąć.

Czy wynajem biur w Krakowie się opłaca? Naszym zdaniem jak najbardziej tak, a wszystko to za sprawą nowoczesnego i przemyślanego podejścia deweloperów do tematu przestrzeni biurowych, jak również - wykazywanej przez nich chęci dostosowania portfolio obiektów do wymogów potencjalnych klientów.