sobota, 23 wrzesień 2023 14:22

Czym są hot deski w biurze? Jak przygotować biuro na ten styl pracy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wynajem biur w Krakowie wynajem biur w Krakowie - Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Szczegółowa analiza rynku nieruchomości jasno pokazuje, iż wynajem biur w Krakowie przyjmuje całkowicie inną formę niż miało to miejsce jeszcze do niedawna. Jest to przede wszystkim odpowiedzią deweloperów na stale zmieniającą się specyfikę prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju oraz wskazuje na pragnienie sprostania oczekiwaniom i preferencjom możliwie jak największej grupy potencjalnych konsumentów.

 

Dane jasno pokazują, że coraz większą popularnością cieszą się tak zwane hot deski. Czym one są?

Termin ten odnosi się do wynajmu biur, w przypadku którego poszczególne stanowiska wynajmowane są różnym osobom lub przedsiębiorstwom w różnym czasie. Umożliwia to z jednej strony zredukowanie ryzyka, że przygotowana przestrzeń biurowa nie będzie przez wynajmujących w sposób optymalny wykorzystywana, a dodatkowo umożliwia niemalże nieprzerwane użytkowanie poszczególnych biur - także w nocy. Minimalizuje to okresy, w których obiekt pozostaje niewykorzystywany, generując niemałe koszty a jednocześnie nie przynosząc właścicielowi jakichkolwiek zysków.

Hot deski umożliwiają dostęp do wygodnej przestrzeni biurowej osobom działającym w formie zdalnej lub też świadczącym swoje usługi przede wszystkim za pośrednictwem globalnej sieci Internet.

W telegraficznym skrócie - mogą one znaleźć najbardziej odpowiadającą im przestrzeń biurową, wynająć ją na określoną ilość godzin bądź dni, następnie podłączyć osprzęt komputerowy do sieci i zacząć prowadzić działalność, nie obawiając się jednocześnie o koszty oraz wyzwania nierozerwalnie powiązane z biznesem zarządzanym w sposób tradycyjny i pełnowymiarowy.

Okazuje się, że hot desking jest także strzałem w dziesiątkę dla tak zwanych wolnych strzelców, którzy nie zatrudniają innych pracowników, jak również w przypadku których godziny pracy są wysoce elastyczne i uzależnione od zapotrzebowania konsumentów.

Wynajem biur w Krakowie to również propozycja dla dużych przedsiębiorstw pragnących działać w modelu tradycyjnym jak i tak zwanym open space, który umożliwia zatrudnionemu personelowi szybką, sprawną oraz bezproblemową wymianę opinii. Można więc powiedzieć, że każdy właściciel firmy będzie w stanie znaleźć w obecnej ofercie deweloperów przestrzeń, która wręcz idealnie wpisze się w jego potrzeby, a dodatkowo - dostępna będzie w niewygórowanej, przystępnej cenie.

Osoby podejmujące decyzję o ich wynajęciu będą również mogły mieć przekonanie graniczące z pewnością, iż uzyskają one dostęp do obiektów, które będą w optymalnym stopniu wyposażone, co z kolei sprawi, że możliwe będzie rozpoczęcie pracy niemalże natychmiast, bez jakichkolwiek zbędnych przestojów, które jak wiadomo mogłyby się przełożyć na generowanie niemałych kosztów, czego z pewnością każdy biznesmen wolałby w razie możliwości uniknąć.

Czy wynajem biur w Krakowie się opłaca? Naszym zdaniem jak najbardziej tak, a wszystko to za sprawą nowoczesnego i przemyślanego podejścia deweloperów do tematu przestrzeni biurowych, jak również - wykazywanej przez nich chęci dostosowania portfolio obiektów do wymogów potencjalnych klientów.

 • Dlaczego segregacja śmieci jest ważna i co na tym zyskują przyszłe pokolenia?
  Dlaczego segregacja śmieci jest ważna i co na tym zyskują przyszłe pokolenia?

  Oczywista jest konieczność dbania o środowisko naturalne, a segregacja śmieci jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby to osiągnąć. Jej znaczenie i wpływ na przyszłe pokolenia są nie do przecenienia. Dlaczego warto segregować śmieci i jakie korzyści przynosi to dla naszych potomków?

  Written on poniedziałek, 27 listopad 2023 09:48
 • Pomiar oświetlenia w szkole - klucz do efektywnego i komfortowego środowiska nauki
  Pomiar oświetlenia w szkole - klucz do efektywnego i komfortowego środowiska nauki

  Odpowiednie oświetlenie odgrywa kluczową rolę w szkolnym środowisku nauki. Zapewnia nie tylko dobre warunki widzenia, ale również ma istotny wpływ na koncentrację, wydajność i ogólny komfort uczniów oraz nauczycieli. W tym artykule omówimy znaczenie oświetlenia w szkole oraz korzyści wynikające z przeprowadzania pomiarów oświetlenia w celu oceny i poprawy warunków oświetleniowych.

  Written on niedziela, 26 listopad 2023 08:53
 • Dzień Czarnego Kota i fascynująca podróż po przesądach świata
  Dzień Czarnego Kota i fascynująca podróż po przesądach świata

  Dziś, gdy obchodzimy Dzień Czarnego Kota, warto przyjrzeć się fascynującym przesądom z różnych kultur. Czy wiedzieliście, że czarny kot, od dawien dawna otoczony złą sławą, był niegdyś symbolem szczęścia w starożytnym Egipcie? Albo że w Szkocji i Irlandii samotna sroka jest zwiastunem pecha, a spotkanie z nią wymaga specjalnego pozdrowienia? Sprawdźmy razem najciekawsze przesądy.

  Written on poniedziałek, 20 listopad 2023 18:23
 • Laptopy do gier na długie sesje grania
  Laptopy do gier na długie sesje grania

  W świecie gier możliwość zanurzenia się w wirtualnym świecie na wiele godzin jest cenionym doświadczeniem. Jednak potrzeba niezawodnego źródła zasilania często przywiązywała graczy do biurek i ograniczała ich możliwości grania w podróży. Na szczęście pojawiła się nowa generacja laptopów do gier, która na nowo definiuje możliwości mobilnych graczy. W tym artykule omówimy te laptopy, które umożliwiają graczom granie na ich warunkach, gdziekolwiek się znajdują.

  Written on środa, 15 listopad 2023 16:50
 • Gdzie szukać finansowania dla rozwoju firmy?
  Gdzie szukać finansowania dla rozwoju firmy?

  Zarządzanie finansami to jedno z kluczowych wyzwań przedsiębiorstw z każdej branży. Zarówno utrzymywanie płynności, jak i rozwój działalności wymagają odpowiednich środków finansowych. Kiedy do celów firmy konieczne jest pozyskanie finansowania, z pomocą przychodzą różne źródła, którym przyglądamy się poniżej. 

  Written on sobota, 21 październik 2023 13:07