czwartek, 23 maj 2024 14:42

Tragiczny wypadek na ścieżce rowerowej w Białymstoku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tragiczny wypadek na ścieżce rowerowej w Białymstoku Tragiczny wypadek na ścieżce rowerowej w Białymstoku fot: pixabay

Na ulicy Sienkiewicza w Białymstoku doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem dwóch rowerzystów. 65-letni mężczyzna, wyjeżdżając z drogi osiedlowej, nie ustąpił pierwszeństwa innemu uczestnikowi ruchu, co doprowadziło do zderzenia i śmiertelnego wypadku.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były okoliczności tragicznego zdarzenia na ścieżce rowerowej w Białymstoku?
  • Kto był uczestnikiem zdarzenia, które zakończyło się śmiercią?
  • Jakie znaczenie ma noszenie kasku według policji w Białymstoku?
  • Jakie są statystyki wypadków z udziałem rowerzystów w powiecie białostockim?

Nieustąpione pierwszeństwo prowadzi do tragedii

Z relacji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wynika, że 65-latek, wjeżdżając na ścieżkę rowerową, nie zastosował się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. W wyniku tego zaniedbania doszło do bezpośredniego zderzenia z innym rowerzystą. Oba zdarzenia zakończyły się upadkiem i koniecznością hospitalizacji uczestników.

"Niestety finał tego zdarzenia jest tragiczny." – młodszy aspirant Malwina Trochimczuk, Komenda Miejska Policji w Białymstoku

Apel o bezpieczeństwo i użycie kasków

Młodszy aspirant Malwina Trochimczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku podkreśla w rozmowie z TVN24, jak ważne jest noszenie kasków przez rowerzystów. Mimo że prawo nie wymusza takiego zabezpieczenia, to jednak jego posiadanie może uratować życie lub zdrowie.

"Kask może uchronić czyjeś zdrowie i życie." – młodszy aspirant Malwina Trochimczuk, Komenda Miejska Policji w Białymstoku

Statystyki wypadków w regionie

Statystyki dotyczące bezpieczeństwa na drogach w powiecie białostockim są alarmujące. Od początku roku zanotowano 42 kolizje i cztery wypadki z udziałem rowerzystów, z czego jeden zakończył się śmiercią.

Wypadek na ulicy Sienkiewicza pokazuje, jak niebezpieczne mogą być zaniedbania w przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. Policja, publikując nagranie z zdarzenia, ma nadzieję zwiększyć świadomość rowerzystów na temat konieczności zachowania ostrożności i korzystania z kasków, aby uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.

źródło: tvn24.pl