czwartek, 27 czerwiec 2024 06:23

Nowy wiadukt nad linią Warszawa-Białystok otwarty w Trypuciach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowy wiadukt nad linią Warszawa-Białystok otwarty w Trypuciach Nowy wiadukt nad linią Warszawa-Białystok otwarty w Trypuciach Fot: pixabay

Mieszkańcy Trypuci mogą już korzystać z nowo wybudowanego wiaduktu drogowego nad linią kolejową Warszawa – Białystok. Ta nowoczesna infrastruktura poprawia dostępność i bezpieczeństwo, eliminując konieczność zatrzymywania się przed przejazdem kolejowo-drogowym.

Czego się dowiesz:

  • Jakie korzyści przynosi mieszkańcom nowy wiadukt w Trypuciach?
  • Jaki jest koszt i zakres projektu wiaduktu drogowego nad linią Warszawa-Białystok?
  • Jakie są dalsze plany rozwoju infrastruktury w ramach projektu Rail Baltica?
  • Jakie projekty dodatkowe są realizowane w ramach modernizacji linii kolejowej?

Modernizacja na miarę potrzeb

Wiadukt o długości 23 metrów, wraz z kilometrowymi drogami dojazdowymi, zastąpił niebezpieczny przejazd kolejowo-drogowy. Projekt odpowiada na długoletnie oczekiwania mieszkańców i lokalnych władz, które domagały się poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu w tym rejonie.

Infrastruktura wspierająca rozwój

Budowa wiaduktu, który kosztował 31,6 miliona złotych, to część większego projektu modernizacji linii kolejowej Rail Baltica. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskali również dwa nowe perony oraz przystanek autobusowy, co znacząco usprawnia codzienne podróże.

Dalsze prace i plany rozwoju

Oprócz głównego wiaduktu, do końca roku zostanie oddane do użytku dodatkowe przejście pieszo-rowerowe pod torami. Inwestycje te są wspierane przez Unię Europejską, a ich całkowity wartość wynosi prawie 3,4 miliarda złotych.

Nowo otwarty wiadukt w Trypuciach to istotny krok w kierunku modernizacji infrastruktury transportowej regionu. Inwestycje te nie tylko zwiększają komfort i bezpieczeństwo podróżujących, ale również przyczyniają się do szybszego i bardziej efektywnego ruchu kolejowego na trasie międzynarodowej Rail Baltica.

źródło: bialystokonline.pl