wtorek, 04 czerwiec 2024 13:00

Kurierzy zatrzymani w Podlaskim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kurierzy zatrzymani w Podlaskim Kurierzy zatrzymani w Podlaskim Zdjęcie redakcyjne

W minionym tygodniu policja podlaska zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt migrantów nielegalnie przebywających w Polsce. Zdarzenia miały miejsce w pobliżu granicy polsko-białoruskiej.

Czego się dowiesz:

  • Kto został zatrzymany za przemyt migrantów w Podlaskiem?
  • Ile osób nielegalnie przebywających przewieźli zatrzymani kurierzy?
  • Jakie kary grożą za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy w Polsce?

Dwie operacje zatrzymania

W miejscowości Morze podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymano obywatela Litwy. Mężczyzna ten przewoził w swoim pojeździe pięciu cudzoziemców, którzy nie posiadali legalnego prawa pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei wieczorem tego samego dnia w miejscowości Czyże, funkcjonariusze policji zatrzymali obywatela Gruzji, który przewoził w swoim citroënie czterech nielegalnych migrantów.

Skala problemu

Dane podane przez policję oraz Straż Graniczną świadczą o znaczącym problemie z nielegalnym przemytem osób przez granicę polsko-białoruską. Od początku roku policja zatrzymała 96 kurierów, którzy przewieźli ponad 450 osób. Straż Graniczna z kolei odnotowała 187 zatrzymanych kurierów w tym samym okresie.

Zdarzenia te podkreślają ciągłe wyzwania, przed jakimi stoi Polska w kontekście nielegalnej migracji. Organy ścigania kontynuują działania mające na celu zwalczanie tego zjawiska, za które grożą surowe kary, w tym do ośmiu lat pozbawienia wolności.

źródło: TVP Białystok