poniedziałek, 03 październik 2022 09:50

Czy warto zostać konsultantką kosmetyczną?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Z zawodem konsultantki kosmetycznej powiązanych jest wiele stereotypów, które nie mają większego potwierdzenia w rzeczywistości. Obiegowe opinie są często krzywdzącej dla tej profesji i opierają się na błędnych przesłankach i fałszywych założeniach.

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej najbardziej popularnym z nich.

 

Wynagrodzenie konsultantki

Wynagrodzenie konsultantki zależy głównie od tego jak wiele produktów uda się jej sprzedać w konkretnym miesiącu. Wyjściową stawką jest 25% całego obrotu, ale wraz z czasem i zwiększeniem skuteczności sprzedaży udziały te mogą rosnąć. Według statystyk podawanych przez największe firmy kosmetyczne, które wykorzystują taki model sprzedaży, niektóre konsultantki kosmetyczne zarabiają nawet po 100 000 zł w skali miesiąca. Jak widać, jest to wynagrodzenie dość znaczne, tak więc teza mówiąca o tym, że to nisko płatny zawód nie jest prawdziwa. Prawdą natomiast jest to, że przy brak aktywności i zaangażowania w pracę sprawi, że konsultantka firmy kosmetycznej zarobi raczej niewiele.

Rozwój zawodowy konsultantki kosmetycznej

Praca w charakterze konsultantki kosmetycznej wymaga wykształcenia mocnych umiejętności sprzedażowych oraz rozwinięcia szeregu umiejętności interpersonalnych, które pozwalają na stworzenie sieci kontaktów biznesowych. Dzięki takim kontaktom profesjonalna konsultantka kosmetyczna może zwiększać sprzedaż. Umiejętność pozyskiwania takich znajomości jest bardzo ceniona na rynku pracy. Same firmy kosmetyczne również zapewniają swoim konsultantkom szereg szkoleń, dzięki czemu mają one szanse ciągle podnosić swoje kwalifikację.

Charakter pracy konsultantki

Część osób myśli, że praca konsultantki kosmetycznej polega na akwizycji. Jest to duży błąd, w rzeczywistości profesja ta nie ma wiele wspólnego z takimi działaniami. Profesjonalistki w zupełnie inny sposób pozyskują swoje kontakty i sprzedają produkty. Zależy im zawsze na efektywnym działaniu, a sama akwizycja cechuje się niskim stopniem skuteczności.

Więcej w tej kategorii: « Czym jest asertywność
 • Materace piankowe – dla kogo będą odpowiednie?
  Materace piankowe – dla kogo będą odpowiednie?

  Materace piankowe to kategoria materacy, których rdzeń zbudowany jest z pianki. Producenci materacy stosują różne surowce, wśród których najpopularniejsze są pianki poliuretanowe oraz lateks. Różnią się one między sobą gęstością i właściwościami. Warto poznać te różnice aby dobrze wybrać materac, na którym będziesz wysypiać się przez wiele lat.

  Written on piątek, 24 marzec 2023 14:02
 • Przygotowanie auta do zimy
  Przygotowanie auta do zimy

  Przygotowanie samochodu do zimy jest niezbędne, jeśli chcesz, aby jeździło bezpiecznie i niezawodnie podczas mroźnej pogody. Podejmowanie kroków, takich jak sprawdzanie akumulatora, opon, hamulców i innych elementów samochodu, może pomóc upewnić się, że samochód działa płynnie, gdy temperatura spada. Ważne jest również sprawdzanie poziomu oleju silnikowego i wymiana zużytych części, aby zapobiec awariom w ekstremalnych warunkach pogodowych.

  Written on czwartek, 23 marzec 2023 13:48
 • Reportaż ślubny - czym jest i dlaczego warto go mieć?
  Reportaż ślubny - czym jest i dlaczego warto go mieć?

  Przypomnij sobie scenę filmową, w której dwójka starszych, kochających się ludzi siada wspólnie z rodziną do albumu i przeglądają zdjęcie ślubne.

  Written on niedziela, 27 listopad 2022 07:00
 • Czy warto zostać konsultantką kosmetyczną?
  Czy warto zostać konsultantką kosmetyczną?

  Z zawodem konsultantki kosmetycznej powiązanych jest wiele stereotypów, które nie mają większego potwierdzenia w rzeczywistości. Obiegowe opinie są często krzywdzącej dla tej profesji i opierają się na błędnych przesłankach i fałszywych założeniach.

  Written on poniedziałek, 03 październik 2022 09:50
 • Czym jest asertywność
  Czym jest asertywność

  Asertywne zachowania – to częsty temat szkolenia, o który pytają kadrowcy poszukujący kursów dla zatrudnionych pracowników. Co to jest owiana nutką tajemnicy asertywność?

  Written on poniedziałek, 03 październik 2022 09:48