poniedziałek, 03 październik 2022 09:50

Czy warto zostać konsultantką kosmetyczną?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Z zawodem konsultantki kosmetycznej powiązanych jest wiele stereotypów, które nie mają większego potwierdzenia w rzeczywistości. Obiegowe opinie są często krzywdzącej dla tej profesji i opierają się na błędnych przesłankach i fałszywych założeniach.

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej najbardziej popularnym z nich.

 

Wynagrodzenie konsultantki

Wynagrodzenie konsultantki zależy głównie od tego jak wiele produktów uda się jej sprzedać w konkretnym miesiącu. Wyjściową stawką jest 25% całego obrotu, ale wraz z czasem i zwiększeniem skuteczności sprzedaży udziały te mogą rosnąć. Według statystyk podawanych przez największe firmy kosmetyczne, które wykorzystują taki model sprzedaży, niektóre konsultantki kosmetyczne zarabiają nawet po 100 000 zł w skali miesiąca. Jak widać, jest to wynagrodzenie dość znaczne, tak więc teza mówiąca o tym, że to nisko płatny zawód nie jest prawdziwa. Prawdą natomiast jest to, że przy brak aktywności i zaangażowania w pracę sprawi, że konsultantka firmy kosmetycznej zarobi raczej niewiele.

Rozwój zawodowy konsultantki kosmetycznej

Praca w charakterze konsultantki kosmetycznej wymaga wykształcenia mocnych umiejętności sprzedażowych oraz rozwinięcia szeregu umiejętności interpersonalnych, które pozwalają na stworzenie sieci kontaktów biznesowych. Dzięki takim kontaktom profesjonalna konsultantka kosmetyczna może zwiększać sprzedaż. Umiejętność pozyskiwania takich znajomości jest bardzo ceniona na rynku pracy. Same firmy kosmetyczne również zapewniają swoim konsultantkom szereg szkoleń, dzięki czemu mają one szanse ciągle podnosić swoje kwalifikację.

Charakter pracy konsultantki

Część osób myśli, że praca konsultantki kosmetycznej polega na akwizycji. Jest to duży błąd, w rzeczywistości profesja ta nie ma wiele wspólnego z takimi działaniami. Profesjonalistki w zupełnie inny sposób pozyskują swoje kontakty i sprzedają produkty. Zależy im zawsze na efektywnym działaniu, a sama akwizycja cechuje się niskim stopniem skuteczności.

Więcej w tej kategorii: « Czym jest asertywność
 • Ucieczka kierowcy bez prawa jazdy z dziećmi w samochodzie w Białymstoku
  Ucieczka kierowcy bez prawa jazdy z dziećmi w samochodzie w Białymstoku

  W centrum Białegostoku w piątek 12 kwietnia doszło do dramatycznych wydarzeń, gdy 29-letni mężczyzna, prowadząc samochód i mając przy sobie dwójkę małych dzieci, podjął próbę ucieczki przed policją. Pościg ulicami miasta zakończył się zatrzymaniem kierowcy, który jak się okazało, nigdy nie posiadał prawa jazdy.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 14:31
 • Policyjny pościg ulicami Białegostoku
  Policyjny pościg ulicami Białegostoku

  Na jednej z ulic w centrum Białegostoku policjanci z białostockiego oddziału prewencji polecili kierowcy Audi zatrzymać się. Chcieli go skontrolować, bo gdy ich zauważył, zaczął nerwowo się rozglądać. Mężczyzna, który siedział za kierownicą samochodu zlekceważył sygnały pojazdu uprzywilejowanego, które nakazywały mu zatrzymanie.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 14:09
 • Potrącenie rowerzystki na ul. Plażowej w Białymstoku
  Potrącenie rowerzystki na ul. Plażowej w Białymstoku

  Na ulicy Plażowej w Białymstoku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w wyniku którego potrącona została 32-letnia rowerzystka. Incydent miał miejsce we wtorek rano (9.04) w okolicy białostockich Dojlid.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 08:00
 • Dramat w Białymstoku. Zabytkowa kamienica w płomieniach
  Dramat w Białymstoku. Zabytkowa kamienica w płomieniach

  W niedzielę, 7 kwietnia, Białystok obudził się wstrząśnięty pożarem zabytkowej kamienicy przy ul. Dąbrowskiego 14. Miejski Konserwator Zabytków w Białymstoku, Dariusz Stankiewicz, natychmiast złożył zawiadomienie do prokuratury, podejrzewając możliwość popełnienia przestępstwa.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 12:56
 • Nowa Rada Miasta Białystok
  Nowa Rada Miasta Białystok

  Wyniki wyborów samorządowych w Białymstoku wyłoniły nowych członków Rady Miasta, którzy będą kształtować przyszłość lokalnej społeczności. Po wyborach wiemy, że w radzie będą reprezentowane trzy główne ugrupowania polityczne: Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Trzecia Droga.

  Written on poniedziałek, 08 kwiecień 2024 09:09