środa, 29 marzec 2023 15:50

Czy warto inwestować w reklamę outdoorową?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Każda firma potrzebuje promocji. Nawet najlepsza usługa i produkt, dopóki pozostają nieznane, nie mają szans na wzbudzenie zainteresowania potencjalnych klientów. A jedynie pozyskiwanie nowych kupujących jest tak naprawdę szansą nie tylko na sukces danej firmy, ale w pierwszej kolejności na utrzymanie się na rynku, co jest bardzo trudne.

 

Oczywiście można w tym momencie wytoczyć argument, że najlepsze rzeczy reklamują się same i promocję załatwiają tak naprawdę klienci, z ust do ust przekazując sobie informacje. Tyle że to także jest marketing, konkretnie zaś marketing szeptany. Na niego jednak firma nie ma wpływu, musi zatem skupiać się na tym, by osiągnąć sukces promocyjny w inny sposób.

Obecnie wiele osób mówiąc „marketing” tak naprawdę myśli „marketing internetowy”. Jest to o tyle uzasadnione, że faktycznie większość czasu spędzamy w sieci. Jednak pojawiające się tam reklamy tak często są irytujące i nietrafione, że wzbudzają raczej niechęć niż zainteresowanie. Nie mówiąc już o programach blokujących reklamy – wtedy treści promocyjne w ogóle nie docierają do potencjalnego klienta.

A co z tradycyjną reklamą? Czy odeszła już całkiem do lamusa? Okazuje się, że wręcz przeciwnie. Zewnętrzne nośniki reklamowe mają wiele zalet i po okresie spadku popularności ponownie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Przede wszystkim na reklamę zewnętrzną nie da się nałożyć blokady, nie ma na nią skutecznego programu. Kolorowe reklamy często wpadają nam w oczy mimochodem, w trakcie jazdy samochodem czy autobusem, spaceru po mieście, wizyty w przychodni itp. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Ale w podświadomości pozostaje to, co chciał nam przekazać twórca reklamy. Bardzo często reklamy outdoorowe są po prostu atrakcyjne wizualnie. Bardziej bazują na grafice niż na warstwie słownej, więc tym bardziej trafiają do odbiorców.

Zewnętrzne nośniki, takie jak balony reklamowe, ekrany, flagi, bramy itp. towarzyszą nam także podczas imprez plenerowych. Chyba każdy chociaż raz w życiu dostał kolorowego balonika z logo firmy, który wręczyła uśmiechnięta hostessa…

Czy warto zatem korzystać z takiej formy promocji? Zdecydowanie tak! W ten sposób niekoniecznie można przekazać informacje o firmie i jej produktach, ale jest to skuteczny sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki, jej logo i kolorystyki.

 • Czym są hot deski w biurze? Jak przygotować biuro na ten styl pracy?
  Czym są hot deski w biurze? Jak przygotować biuro na ten styl pracy?

  Szczegółowa analiza rynku nieruchomości jasno pokazuje, iż wynajem biur w Krakowie przyjmuje całkowicie inną formę niż miało to miejsce jeszcze do niedawna. Jest to przede wszystkim odpowiedzią deweloperów na stale zmieniającą się specyfikę prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju oraz wskazuje na pragnienie sprostania oczekiwaniom i preferencjom możliwie jak największej grupy potencjalnych konsumentów.

  Written on sobota, 23 wrzesień 2023 14:22
 • Jak sprawić, aby Twoje wesele było niezapomnianym wydarzeniem?
  Jak sprawić, aby Twoje wesele było niezapomnianym wydarzeniem?

   Ślub jest jednym z najbardziej doniosłych wydarzeń dla wielu z nas. Marzymy o tym, aby był to dzień pełen radości i szczęścia. Organizując wesele chcielibyśmy, aby było ono idealnie zaplanowane i na zawsze pozostało w pamięci wszystkich obecnych gości.

  Pragniemy, by to wyjątkowe wydarzenie było celebracja naszej miłości w gronie najbliższych osób. Jak zaplanować ten idealny, wymarzony dzień? Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w stworzeniu niepowtarzalnej atmosfery tego magicznego dnia.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 16:06
 • Materac 200x220 cm: Niestandardowy Rozmiar Materaca Dostępny od Ręki
  Materac 200x220 cm: Niestandardowy Rozmiar Materaca Dostępny od Ręki

  Kiedy szukasz materaca, standardowe rozmiary mogą być czasem niewystarczające. To szczególnie prawda, jeśli potrzebujesz czegoś większego, by naprawdę cieszyć się komfortem snu. W tym artykule przyjrzymy się materacom o niestandardowym rozmiarze 200x220 cm, które są dostępne od ręki i stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących większej przestrzeni do spania.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 14:55
 • Zagęszczanie gruntu - znaczenie procesu i rola zagęszczarek gruntu 600 kg
  Zagęszczanie gruntu - znaczenie procesu i rola zagęszczarek gruntu 600 kg

   Zagęszczanie gruntu to niezbędny etap w wielu projektach budowlanych, gwarantujący trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji. Jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych w tym procesie są zagęszczarki gruntu o wadze około 600 kg. W niniejszym artykule przyjrzymy się znaczeniu zagęszczania gruntu oraz roli, jaką odgrywają te maszyny.

  Written on piątek, 25 sierpień 2023 16:26
 • Czy idealna wizytówka istnieje?
  Czy idealna wizytówka istnieje?

  Wizytówki są prostą formą promowania danej marki. Bardzo często ich wygląd, decyduje o chęci odbiorców do nawiązania współpracy z Twoją firmą. Mimo że współcześnie główną rolę odgrywa reklama w social mediach, to w sektorze B2B i w usługach często przekazywanie wizytówek jest nadal praktykowane. Nie powinno się o nich zapominać, gdyż w dobie elektroniki dla wielu osób tekturowe prostokąciki mogą być czymś wyjątkowym i godnym zapamiętania.

  Written on środa, 23 sierpień 2023 16:00