środa, 29 marzec 2023 15:50

Czy warto inwestować w reklamę outdoorową?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Każda firma potrzebuje promocji. Nawet najlepsza usługa i produkt, dopóki pozostają nieznane, nie mają szans na wzbudzenie zainteresowania potencjalnych klientów. A jedynie pozyskiwanie nowych kupujących jest tak naprawdę szansą nie tylko na sukces danej firmy, ale w pierwszej kolejności na utrzymanie się na rynku, co jest bardzo trudne.

 

Oczywiście można w tym momencie wytoczyć argument, że najlepsze rzeczy reklamują się same i promocję załatwiają tak naprawdę klienci, z ust do ust przekazując sobie informacje. Tyle że to także jest marketing, konkretnie zaś marketing szeptany. Na niego jednak firma nie ma wpływu, musi zatem skupiać się na tym, by osiągnąć sukces promocyjny w inny sposób.

Obecnie wiele osób mówiąc „marketing” tak naprawdę myśli „marketing internetowy”. Jest to o tyle uzasadnione, że faktycznie większość czasu spędzamy w sieci. Jednak pojawiające się tam reklamy tak często są irytujące i nietrafione, że wzbudzają raczej niechęć niż zainteresowanie. Nie mówiąc już o programach blokujących reklamy – wtedy treści promocyjne w ogóle nie docierają do potencjalnego klienta.

A co z tradycyjną reklamą? Czy odeszła już całkiem do lamusa? Okazuje się, że wręcz przeciwnie. Zewnętrzne nośniki reklamowe mają wiele zalet i po okresie spadku popularności ponownie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Przede wszystkim na reklamę zewnętrzną nie da się nałożyć blokady, nie ma na nią skutecznego programu. Kolorowe reklamy często wpadają nam w oczy mimochodem, w trakcie jazdy samochodem czy autobusem, spaceru po mieście, wizyty w przychodni itp. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Ale w podświadomości pozostaje to, co chciał nam przekazać twórca reklamy. Bardzo często reklamy outdoorowe są po prostu atrakcyjne wizualnie. Bardziej bazują na grafice niż na warstwie słownej, więc tym bardziej trafiają do odbiorców.

Zewnętrzne nośniki, takie jak balony reklamowe, ekrany, flagi, bramy itp. towarzyszą nam także podczas imprez plenerowych. Chyba każdy chociaż raz w życiu dostał kolorowego balonika z logo firmy, który wręczyła uśmiechnięta hostessa…

Czy warto zatem korzystać z takiej formy promocji? Zdecydowanie tak! W ten sposób niekoniecznie można przekazać informacje o firmie i jej produktach, ale jest to skuteczny sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki, jej logo i kolorystyki.

 • Ucieczka kierowcy bez prawa jazdy z dziećmi w samochodzie w Białymstoku
  Ucieczka kierowcy bez prawa jazdy z dziećmi w samochodzie w Białymstoku

  W centrum Białegostoku w piątek 12 kwietnia doszło do dramatycznych wydarzeń, gdy 29-letni mężczyzna, prowadząc samochód i mając przy sobie dwójkę małych dzieci, podjął próbę ucieczki przed policją. Pościg ulicami miasta zakończył się zatrzymaniem kierowcy, który jak się okazało, nigdy nie posiadał prawa jazdy.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 14:31
 • Policyjny pościg ulicami Białegostoku
  Policyjny pościg ulicami Białegostoku

  Na jednej z ulic w centrum Białegostoku policjanci z białostockiego oddziału prewencji polecili kierowcy Audi zatrzymać się. Chcieli go skontrolować, bo gdy ich zauważył, zaczął nerwowo się rozglądać. Mężczyzna, który siedział za kierownicą samochodu zlekceważył sygnały pojazdu uprzywilejowanego, które nakazywały mu zatrzymanie.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 14:09
 • Potrącenie rowerzystki na ul. Plażowej w Białymstoku
  Potrącenie rowerzystki na ul. Plażowej w Białymstoku

  Na ulicy Plażowej w Białymstoku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w wyniku którego potrącona została 32-letnia rowerzystka. Incydent miał miejsce we wtorek rano (9.04) w okolicy białostockich Dojlid.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 08:00
 • Dramat w Białymstoku. Zabytkowa kamienica w płomieniach
  Dramat w Białymstoku. Zabytkowa kamienica w płomieniach

  W niedzielę, 7 kwietnia, Białystok obudził się wstrząśnięty pożarem zabytkowej kamienicy przy ul. Dąbrowskiego 14. Miejski Konserwator Zabytków w Białymstoku, Dariusz Stankiewicz, natychmiast złożył zawiadomienie do prokuratury, podejrzewając możliwość popełnienia przestępstwa.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 12:56
 • Nowa Rada Miasta Białystok
  Nowa Rada Miasta Białystok

  Wyniki wyborów samorządowych w Białymstoku wyłoniły nowych członków Rady Miasta, którzy będą kształtować przyszłość lokalnej społeczności. Po wyborach wiemy, że w radzie będą reprezentowane trzy główne ugrupowania polityczne: Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Trzecia Droga.

  Written on poniedziałek, 08 kwiecień 2024 09:09