środa, 03 kwiecień 2024 11:41

Schody drewniane dywanowe i półkowe

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
schody dywanowe schody dywanowe

Schody drewniane są chętnie wybieraną alternatywą na wykonanie ciągu komunikacyjnego w naszych domach. Schody drewniane na konstrukcji samonośnej jak i na konstrukcji żelbetowej to nie tylko element łączący dwie lub więcej kondygnacji. Schody drewniane zaczęły spełniać także funkcję wystroju wnętrza naszych domów. Schody drewniane można konfigurować na wiele sposobów poprzez dobieranie różnych komponentów takich jak drewno, stal lub szkło. 

 

W przypadku schodów na konstrukcji samonośnej wyróżniamy : schody dywanowe i schody półkowe. Schody dywanowe charakteryzują się przede wszystkim nowoczesną bryłą, która wykonana jest z drewna, stali i szkła. Elementy składowe schodów dywanowych tj. stopnie i podstopnice są ze sobą zespolone za pomocą kleju i specjalnych wkrętów. Aby schody drewniane dywanowe miały odpowiednią sztywność i zachowywały wszystkie normy bezpieczeństwa należy zamówić je u wykonawcy ze sporym doświadczeniem i nowoczesnymi narzędziami. Schody dywanowe nie wybaczają niedociągnięć zarówno na etapie projektowania, produkcji jak i samego montażu. Głównymi gatunkami drewna na schody dywanowe są dąb lub jesion. To bardzo trwałe drewna zapewniające nam możliwość wieloletniego i bezproblemowego korzystania ze schodów drewnianych. 

Schody półkowe

Schody półkowe to lekka i nowoczesna konstrukcja, która przyciąga wzrok każdego, kto odwiedzi nasz dom lub mieszkanie. Schody półkowe mocuje się do ścian nośnych, które powinny być odpowiednio przygotowane przed montażem. Na wysunięte ze ściany ramiona nakłada się tak zwane paczki wykonane z drewna. Całość konstrukcji można ozdobić i zabezpieczyć balustradą wykonaną ze szkła, stali i drewna. Schody półkowe są wbrew pozorom bardzo stabilne i wytrzymałe.

schody półkowe

Schody drewniane na beton - klasyczne i dywanowe

W przypadku podjętej decyzji o wylaniu schodów z betonu możemy zdecydować się na schody drewniane w wersji klasycznej z kapinosem lub dywanowej. Schody drewniane klasyczne wyróżnia wysunięty przed podstopnicę o 25 mm nosek - kapinos, który ma za zadanie zwiększyć przestrzeń "pod nogę". W schodach klasycznych możemy dowolnie konfigurować podstopnicę - z drewna, płyty MDF w dowolnym kolorze lub szkła lacobel. Dodatkowym atutem kapinosa jest możliwość zamontowania oświetlenia LED, które nada całości niepowtarzalnego klimatu i uroku. Do schodów klasycznych polecamy balustrady wykonane ze szkła, stali lub drewna. W większości przypadków schody klasyczne wykonywane są z drewna dębowego, co przekłada się na wytrzymałość schodów i ich estetykę. 

Schody dywanowe swoim wyglądem przypominają spływający dywan wzdłuż kondygnacji. Elementy składowe owych schodów czyli stopnie i podstopnice wykonywane są z takiego samego materiału (drewna) i grubości 38-40 mm. Schody dywanowe są nowoczesną bryłą, która idealnie wkomponowuje się we wnętrza tradycyjne jak i nowoczesne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.schod-bid.pl lub www.schody-drewniane-krakow.pl 

schody drewniane

 • Ucieczka kierowcy bez prawa jazdy z dziećmi w samochodzie w Białymstoku
  Ucieczka kierowcy bez prawa jazdy z dziećmi w samochodzie w Białymstoku

  W centrum Białegostoku w piątek 12 kwietnia doszło do dramatycznych wydarzeń, gdy 29-letni mężczyzna, prowadząc samochód i mając przy sobie dwójkę małych dzieci, podjął próbę ucieczki przed policją. Pościg ulicami miasta zakończył się zatrzymaniem kierowcy, który jak się okazało, nigdy nie posiadał prawa jazdy.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 14:31
 • Policyjny pościg ulicami Białegostoku
  Policyjny pościg ulicami Białegostoku

  Na jednej z ulic w centrum Białegostoku policjanci z białostockiego oddziału prewencji polecili kierowcy Audi zatrzymać się. Chcieli go skontrolować, bo gdy ich zauważył, zaczął nerwowo się rozglądać. Mężczyzna, który siedział za kierownicą samochodu zlekceważył sygnały pojazdu uprzywilejowanego, które nakazywały mu zatrzymanie.

  Written on czwartek, 11 kwiecień 2024 14:09
 • Potrącenie rowerzystki na ul. Plażowej w Białymstoku
  Potrącenie rowerzystki na ul. Plażowej w Białymstoku

  Na ulicy Plażowej w Białymstoku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w wyniku którego potrącona została 32-letnia rowerzystka. Incydent miał miejsce we wtorek rano (9.04) w okolicy białostockich Dojlid.

  Written on środa, 10 kwiecień 2024 08:00
 • Dramat w Białymstoku. Zabytkowa kamienica w płomieniach
  Dramat w Białymstoku. Zabytkowa kamienica w płomieniach

  W niedzielę, 7 kwietnia, Białystok obudził się wstrząśnięty pożarem zabytkowej kamienicy przy ul. Dąbrowskiego 14. Miejski Konserwator Zabytków w Białymstoku, Dariusz Stankiewicz, natychmiast złożył zawiadomienie do prokuratury, podejrzewając możliwość popełnienia przestępstwa.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 12:56
 • Nowa Rada Miasta Białystok
  Nowa Rada Miasta Białystok

  Wyniki wyborów samorządowych w Białymstoku wyłoniły nowych członków Rady Miasta, którzy będą kształtować przyszłość lokalnej społeczności. Po wyborach wiemy, że w radzie będą reprezentowane trzy główne ugrupowania polityczne: Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Trzecia Droga.

  Written on poniedziałek, 08 kwiecień 2024 09:09