środa, 03 kwiecień 2024 11:41

Schody drewniane dywanowe i półkowe

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
schody dywanowe schody dywanowe

Schody drewniane są chętnie wybieraną alternatywą na wykonanie ciągu komunikacyjnego w naszych domach. Schody drewniane na konstrukcji samonośnej jak i na konstrukcji żelbetowej to nie tylko element łączący dwie lub więcej kondygnacji. Schody drewniane zaczęły spełniać także funkcję wystroju wnętrza naszych domów. Schody drewniane można konfigurować na wiele sposobów poprzez dobieranie różnych komponentów takich jak drewno, stal lub szkło. 

 

W przypadku schodów na konstrukcji samonośnej wyróżniamy : schody dywanowe i schody półkowe. Schody dywanowe charakteryzują się przede wszystkim nowoczesną bryłą, która wykonana jest z drewna, stali i szkła. Elementy składowe schodów dywanowych tj. stopnie i podstopnice są ze sobą zespolone za pomocą kleju i specjalnych wkrętów. Aby schody drewniane dywanowe miały odpowiednią sztywność i zachowywały wszystkie normy bezpieczeństwa należy zamówić je u wykonawcy ze sporym doświadczeniem i nowoczesnymi narzędziami. Schody dywanowe nie wybaczają niedociągnięć zarówno na etapie projektowania, produkcji jak i samego montażu. Głównymi gatunkami drewna na schody dywanowe są dąb lub jesion. To bardzo trwałe drewna zapewniające nam możliwość wieloletniego i bezproblemowego korzystania ze schodów drewnianych. 

Schody półkowe

Schody półkowe to lekka i nowoczesna konstrukcja, która przyciąga wzrok każdego, kto odwiedzi nasz dom lub mieszkanie. Schody półkowe mocuje się do ścian nośnych, które powinny być odpowiednio przygotowane przed montażem. Na wysunięte ze ściany ramiona nakłada się tak zwane paczki wykonane z drewna. Całość konstrukcji można ozdobić i zabezpieczyć balustradą wykonaną ze szkła, stali i drewna. Schody półkowe są wbrew pozorom bardzo stabilne i wytrzymałe.

schody półkowe

Schody drewniane na beton - klasyczne i dywanowe

W przypadku podjętej decyzji o wylaniu schodów z betonu możemy zdecydować się na schody drewniane w wersji klasycznej z kapinosem lub dywanowej. Schody drewniane klasyczne wyróżnia wysunięty przed podstopnicę o 25 mm nosek - kapinos, który ma za zadanie zwiększyć przestrzeń "pod nogę". W schodach klasycznych możemy dowolnie konfigurować podstopnicę - z drewna, płyty MDF w dowolnym kolorze lub szkła lacobel. Dodatkowym atutem kapinosa jest możliwość zamontowania oświetlenia LED, które nada całości niepowtarzalnego klimatu i uroku. Do schodów klasycznych polecamy balustrady wykonane ze szkła, stali lub drewna. W większości przypadków schody klasyczne wykonywane są z drewna dębowego, co przekłada się na wytrzymałość schodów i ich estetykę. 

Schody dywanowe swoim wyglądem przypominają spływający dywan wzdłuż kondygnacji. Elementy składowe owych schodów czyli stopnie i podstopnice wykonywane są z takiego samego materiału (drewna) i grubości 38-40 mm. Schody dywanowe są nowoczesną bryłą, która idealnie wkomponowuje się we wnętrza tradycyjne jak i nowoczesne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.schod-bid.pl lub www.schody-drewniane-krakow.pl 

schody drewniane